BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pastangos

Bet aš netikiu atsitiktinumais. Jų nėra. Visa, kas nutinka gyvenime, yra tavo paties nulemta. Visas „atsitiktines“ nesėkmes, visas nelemtis, visus džiaugsmus ir katastrofas gimdome mes patys. Kiekvienas fiasko yra nesuvoktų norų išsipildymas, slapta pergalė. Kiekviena mirtis yra savižudybė. [Gavelis]

 

Gavelio “Vilniaus pokerį” surijau per vieną naktį. Gerbiau ir nekenčiau, šlykštėjaus, bet su tokiu pasimėgavimu, kad net saldu darės. Tiesa, tada buvau jauna, dabar veidrodyje save vargiai pažįstu. O idėjos, kurias susirinkau- liko. Jos mano raukšlės, kurios ,sako, byloja apie žmogaus išmintį.       Tą naktį supratau, kad reikia stengtis. Tam, kad tave mylėtų būti nuogu “aš” nepakanka. Ir visai nesvarbu, kad aplinkiniams tai pavyksta lengviau. Aš kovotoja. Ir net jei pastaruoju metu didžiąją laiko dalį užima verksmingi pasikūkčiojimai, nesu iš tų žmonių, kurie nubėgę pas mieląji  psichoterapiautą lieja ten savo skausmą. Aš žinau kuo sergu ir žinau kaip sau padėti. Teoriškai.

 

Mano bėda, kad likimu aš niekada taip ir nepatikėjau. Kol vieną rytą jis neatspardė man užpakalio. Ir pasirodė tada, kad pastangos kartais tiesiog nueina velniop. Kad kažkas tau neskirta, kad ir kaip labai to norėtum. Kad stengtis nė nereikia. Kažkam patiks tavo sarkazmas ir replikos. Kažkas mylės su visomis strazdanomis ant skruostų, su visu netaktiškumu ir išsišokimais. Taip paprastai. Jokio racionalumo. Visai kaip norėjos vaikystėj, bet ne visai taip, kaip norėtųsi dabar. Sakykim, ne iš ten. Bet ne tame esmė.

 

Taigi, brangus Gaveli, buvai neteisus…gražiausi dalykai visada ateina atsitiktinumų pavidalu, ne visada laiku,dažniausiai net ne iš tų žmonių, iš kurių lauki, bet su milžiniška jėga. Netgi magiškai ,sakykim. Rodos,žmogus beldžiasi ne tam, kad būtų įleistas, o tam, kad suprastum- kaip ilgai veltui beldeisi tu. Turbūt dabar tinkamiausias laikas nustoti.

 

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. Anonymous:

    autore lbj lbj graziai rasaj, uzkabinantis stilius ir mintys su dauguma kuriu sutinku:)

Rašyti komentarą